Öğretmenler için yeni online eğitim araçları

Web tabanlı  eğitim araçları konusunda maalesef  Türkçe araç sayısı çok az. Hal böyle olunca, aşağıda paylaşacağım web tabanlı yeni eğitim araçlarının dili İngilizce. Öğretmenlerin ders öncesi, sırası ve sonrasında kullanabilecekleri araçlar:

  1. Glean: Özellikle matematik, geometri, biyoloji, fizik ve kimya konularında video dersler bulabilirsiniz. Öğrencilerinizi oluşturacağınız sınıflara kaydederek videoları ne kadar izlediklerini ve konuları ne kadar anladıklarını takip edebilirsiniz.
  2. Visme: Sağladığı çok çeşitli tema, font, vektörel şekil ve grafikleri kullanarak etkileşimli sunum, veri grafikleri ve infografikler hazırlayabileceğiniz web tabanlı araçtır.
  3. Groupiful:Grup çalışmalarınız için tartışmalar başlatabileceğiniz, dosya yükleyebileceğiniz, görevleri yönetebileceğiniz, etkinlikler planlayabileceğiniz ve notlar oluşturabileceğiniz bir platformdur.
  4. Kuizza:Kolayca kısa sınavbililar oluşturabileceğiniz ve bunları başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir ortamdır. Öğrencilerden belirli bir konu hakkında bilgi toplamak için de kullanılabilir.
  5. Otter: Öğrencilerinize ödevlerini dijital ortamda vermenizi ve bunların takibini sağlayan, sınıfa özel etiketlerle ajanda oluşturabileceğiniz, veli ve öğrencilere aynı anda giden mesaj veya eposta gönderebileceğiniz ve ödevlerle ilgili dosyaları yükleyebileceğiniz bir web sitesidir.
  6. MathDisk: Matematiği keşfetmek, görselleştirmek ve etkileşim kurmak için kendi çalışma sayfalarınızı oluşturabilecceğiniz web aracıdır.  İnteraktif Matematik Kitabı (Math Interactive Book) adında indirilebilir bir projesi de var.

 

Öğretmenler için online araç ve kaynaklar başlıklı yazımı da inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir